טיולי בלה בלה

לנסוע לאן שבאמת טוב

הלוואה בכרטיס אשראי לשם השקעה – האם זה משתלם?

בעשור האחרון חברות האשראי הגדילו את אופי השימוש בכרטיסי האשראי השלנו. יחד איתן הצטרפו גם הבנקים למסלולים אלו, והם מציעים מגוון מסלולים שונים להלוואות דרך כרטיס האשראי. הלוואות אלו תוכלו למצוא החל מבנקים כמו דיסקונט, בנק לאומי, פועלים ועד לחברות אשראי כמו "מקס", "כאל", "אמריקן אקספרס" ועוד מגוונת חברות אשראי כאלו ואחרות. השימוש בהלוואות דרך כרטיסי אשראי הינו דבר משתנה, ישנם לווים המעדיפים למממן קניית מוצרים חשמליים עם הלוואות אלו ויש כאלו הבוחרים לבצע שיפוץ או אפילו לממן טיפול רפואי. אבל יחד עם התנאים המשתנים ומגוון האפשרויות, נשאלת השאלה האם משתלם לקחת הלוואה בכרטיס אשראי לשם השקעה?

תנאים להלוואה בכרטיס אשראי

יחד עם הלוואות חדשות שניתן לקחת מחברות האשראי השונות, בשנים האחרונות גם התנאים לקבלת הלוואות אלו השתנו. בראשית השינוי עמד חוק "דירוג האשראי" שעד לשנת 2019 היה חוק שהורה על אגירת מידע שלילי של לקוחות הבנקים, מידע זה הכיל צווי עיכול, חריגה בחשבון, פשיטות רגל ועוד. אך בשנת 2019 החוק החדש מאגד בתוכו מידע חיובי ומידע שלילי, כך בעצם בנק ישראל אחראי על מאגרי מידע רלוונטיים עבור כל אזרח. מאגרים אלו נתונים לשימושן של לשכות האשראי, אשר מבצעות דירוגים מפורטים בנוגע להתנהלות הפיננסית של האזרחים כאשר בסופן נקבעים התנאים להלוואה כמו גודל הריבית, זמני החזר וכו.

הלוואה בכרטיס אשראי להשקעה

השימושים בהלוואות דרך כרטיס אשראי כמו שציינו הן בהחלט מגוונות, יחד איתם גם התנאים להלוואות אלו יכולים להיות משתנים בהתאם לשימוש האשראי שלכם. אך האם הלוואה כזו יכולה להיות רלוונטית עבור השקעה? ובכן אנו צריכים לשאול כמה שאלות, כאשר הראשונה היא מה היא מטרת ההשקעה? האם סכום ההלוואה שנבקש רק "ישלים" את הסכום שאנו צריכים? או שמא זה הוא סכום שיכול להיות התחלתי?  יחד עם אלו כמובן שיש לחשב את סך ההלוואה החודשי ולהבין, האם ההשקעה שלנו תוכל לכסות את ההחזר במהלך החצי שנה עד חצי שנה הראשונה?  שאלות אלו הינן קריטיות מכיוון שהלוואה דרך כרטיס אשראי אמנם אינה נכללת בסך ההורדות של העובר ושב, אך עדיין חשוב לזכור כי לבסוף אנו משלמים עליהן.

סגור לתגובות.