טיולי בלה בלה

לנסוע לאן שבאמת טוב

טיפים להשתלת עצם בלסת התחתונה

לא מעטים מהמטופלים שזקוקים להליך הבראה של השיניים, מוצאים עצמם נכנסים אל הליך של עקירה והחלפה של השן בשתל. אך בהליך זה ישנם לא מעט קשיים היכולים להתלוות בדרך כשהראשון מביניהם והעיקרי הוא מחסור עצם באזור שבו בוצעה העקירה. הליך זה יכול לגבות מכם לא מעט זמן מהרג שבו התבצעה העקירה ועד לרגע שבו השן הרקובה התחלפה בשן בשתל חדש. ועל מנת שתוכלו להגיע אל הרופא שלכם מוכנים עם מידע שיעזור לכם גם להחליט נכון, המאמר הבא הוא בדיוק עבורכם.

בבדיקות הראה לי הרופא כי אין לי מספיק עצם, האם שווה לחכות?

על מנת להגיע מספיק מוכנים לניתוח השתלת עצם בלסת התחתונה חשוב לא לדחות את הטיפול, מכיוון שהעצם אמורה לסגת בצורה טבעית לאחר עקירת השן. לכן מתן מענה מהיר לאחר העקירה יחסוך לכם זמן ואולי גם עצם.

האם יש דברים שאוכל לעשות על מנת זמן ההחלמה מתקצר?

אחד הדברים שתוכלו לעשות הוא לא רק שמירה על הגיינת הפה, אלא גם הפסקה של עישון. הפסקה כזו תוכל לעזור גם להליך הכירוגי של השתלת העצם וגם לצמצם את זמן ההחלמה שלכם

האם ישנם טיפולים מקדימים שיכולים לעזור?

להליך מסוג זה ישנם כמה פעולות שעדיף שתעשו, אחד מהם הוא טיפול אצל שיננית על מנת שתוכל לנקות את הפה מאבנים ושאריות. כך תוכלו להגיע "נקים" עד כמה שניתן להליך זה.

הרדמה מקומית או מלאה?

אל שני סוגי ההרדמה האלו יש יתרונות ברורים, אך העדפה היא כמובן להרדמה מקומית. אך לאלו מכם הסובלים מחרדת הטיפול הדנטלי, תוכלו להיעזר בהרדמה כללית בכדי שתעברו את ההליך ללא כל חשש.

איזה סוג של עצם לבחור?

כיום ישנם לא מעט פתרונות עבור שתל עצם, חלקם מיושמים כדוגמת עצם של  חיה וחלקם נעשים גם מהשן עצמה שנעקרה.

האם יש דרכים לעקוף את ההליך?

ישנם כיום לא מעט סוגים של שתלים אשר יכולים לבצע את העבודה במקום השתלה של עצם, שתלים אלו נקראים "שתלים קצרים".

כמה זמן יש לנוח לאחר ההליך?

זמן ההחלמה והמשך טיפול נע בין שלושה עד ארבעה חודשים, עם זאת יש להימנע מכל פעילות ספורטיבית במשך שבועיים יחד עם מניעה משתייה של משקאות חמים ואוכל חם.

סגור לתגובות.