טיולי בלה בלה

לנסוע לאן שבאמת טוב

השקעות נדלן בפלורידה 2021

חוף בפלורידה
חוף בפלורידה

למרות משבר הקורונה ולמרות כל התחזיות השחורות – משקיעי נדל"ן ממשיכים להאמין ולאהוב את פלורידה ולהשקיע בה. אורלנדו, טמפה, ג'קסונוויל הן בין הערים הטובות ביותר להשקיע בהן בשנת 2021 על פי מדדים רבים: ערך הבתים, הצמיחה בערך הבתים, ההחזר על התשואה מהשכרה והביקוש לנכסים להשכרה. מדובר באחד משווקי הנדל"ן החמים ביותר בארצות הברית למרות הפגיעה בתיירות (פלורידה היא אחת מיעדי התיירות החזקים ביותר בשל מזג האוויר ופארקי השעשועים). יתכן והסיבה לכך היא כי חברות בינלאומיות רבות פתחו את המטות המרכזיים שלהם במדינה בשנים האחרונות (19 מחברות הפורצ'ן 500 לדוגמא) מה שאפשר לכלכלה המקומית לשרוד גם עם הרבה פחות תיירים. הגידול באוכלוסייה צפוי להמשיך ומדובר על קרוב לשבע מאות אלף תושבים שאמורים להצטרף לאוכלוסיית המדינה בשנתיים הקרובות וזאת למרות שפלורידה מאופיינת באוכלוסיית פנסיונרים גדולה שמגיעה אל המדינה כדי לפרוש ושנפגעה קשות מהקורונה.

סיבה עיקרית נוספת שמעודדת השקעות נדל"ן בפלורידה היא הגידול באוכלוסיה הפך את פלורידה למדינה השלישית בארצות הברית בקצב הגדילה שלה אשר מתבטא בגידול של כ1.53% בריבית השנתית על ההחזרים על הנכסים. הלשכה למסחר בפלורידה מדווחת שעד 2030 האוכלוסיה יכולה לעמוד כבר על 26 מיליון תושבים שזה יותר ממספר התושבים באוסטרליה. האזורים המרכזיים בפלורידה הם מיאמי, פורט לורדייל, פאלם ביץ וגם האזורים של טמפה ופיטסבורג ואורלנו וקיסימי. האזור הרביעי והמתפתח מאוד הוא ג'קסנוויל שבו גם לא מעט ישראלים אוהבים להשקיע.

הגידול באוכלוסיה מגיע לצד גידול בכלכלה וביקוש למשרות שממשיך לעלות בקצב קבוע לצד דירוג המדינה כאחת הנוחות לעשות בה עסקים. לא מעט מוסדות כלכליים וכלי תקשורת רואים בפלורידה הצלחה כלכלית של ממש עם אחוז אבטלה שעומד על רק קצת יותר מ6% ותשתיות נהדרות של תחבורה, ייצור ומסחר.

שוק הנדל"ן בפלורידה: המחיר החציוני של נכס בפלורידה עומד על קצת יותר מרבע מיליון דולר נכון לדצמבר 2020, מדובר בגידול של כ8% בשנה האחרונה וגידול של 38% בחמש השנים האחרונות. המחירים של בתים פרטיים עלו ב21% בשנה האחרונה ונמצאים בעלייה מתמדת כבר 108 חודשים. השוק מאופיין גם בביקוש יציב לנכסים לשכירות ומחיר השכירות הממוצע עומד על קרוב לאלף שמונה מאות דולר בחודש או $1.35 למטר רבוע. מחירי השכירות בפלורידה גבוהים ב8.5% מהממוצע הארצי וב18% יותר אם משווים לא את השכירות לנכס אלא את השכירות למ"ר. דירת סטודיו תושכר בכאלף ארבע מאות דולר בחודש בחלק מהמוקמות ובית עם ארבעה חדרי שינה בכארבע אלף דולר בחודש. כמובן שמדובר על ממוצע ויש בפלורידה אזורים יוקרתיים מאוד ותיירותיים מאוד לצד אזורים פשוטים ויומיומיים יותר ולכן חשוב לבחון כל אזור לגופו. 34% מהנכסים כיום בפלורידה מושכרים והיתר מאוכלסים בבעלי הנכס. האזורים עם מחירי השכירות הגבוהים יותר כוללים את סאוות'ווסט ראנצ'ס, קיי ביסקן, פארקלנד וסרף סייד.

סגור לתגובות.