טיולי בלה בלה

לנסוע לאן שבאמת טוב

שאלות ותשובות בנושא ניתוח אף

מה זה ניתוח אף? ניתוח אף הוא ניתוח שבו נעשה שינוי צורתי של הסחוס או העצם של האף. מדובר בניתוח פופלרי מאוד שאותו בוחרים לעשות כדי לתקן פגם מולד או פגם כתוצאה מפציעה. במקרים נדירים הניתוח מבוצע כדי לשפר בעיות נשימה. במהלך הניתוח נעשה שינוי בגודל האף, בצורה שלו או בזווית של האף במטרה לשפר את הנראות הכללית של הפנים אבל גם כאן במקרים נדירים יותר בוחרים לשנות במהלך הניתוח את המרחק בין הנחירים או לסדר מחדש את מיקום גשר האף.

אף ענק

איך הניתוח מבוצע? לפני שמתחילים בניתוח חשוב מאוד לדבר עם המנתח או המנתחת על הציפיות והרצונות ולהבין מה אפשרי ומה פחות ומה נדרש מכם לפני ואחרי הניתוח ובזמן ההתאוששות. הרופא יבצע בדיקה מדוקדקת של העבר הרפואי שלך וכן של התרופות שאתם נוטלים במרשם או שלא במרשם. מחלות כגון הומופיליה מונעות מהחולים בהן לעבור ניתוח מסוג זה משום שבהעדר יכולת לקרישת דם, ניתוח כזה יכול להיות קטלני ומסוכן עבורם. הרופא יצלם מסר תמונות שעל בסיסם ניתן לדון בתיקונים הרצויים ובמה אפשרי וכן כדי לשמש בעתיד כנקודת ייחוס למצב האף. לעיתים המעומדת או המעומד לניתוח יצטרכו לעבור בדיקות דם ויידרשו להפסיק לעשן לפני הניותח כדי לשפר את זמן וסיכויי ההחלמה והתאוששות המלאים. כמו כן ייתכן ותידרשו להפסיק לקחת תרופות מדללות דם.

האם לניתוח יש תופעות לוואי? כמו לכל הניתוחים גם לניתוח אף עלולים להיות סיבוכים או תוצאות לוואי כגון דימום, זיהומים וכן תגובות להרדמה הכללית כגון סחרחורת, הקאות או טישטוש. תופעות לוואי אחרות יכולות לכלול צלקות, קושי בנשימה או חוסר תחושה באף. ביומיים הראשונים לאחר הניתוח גם צפויים נפיחות, כאבי ראש וכאב קל.

מהן ההנחיות לתקופת ההתאוששות? לאחר הניתוח המנתח או המנתחת יתקינו על אפכם מכשיר לקיבוע האף והגנה עליו ואתה תידרשו להישאר בבית החולים  להשגחה למספר שעות ועד שתחלוף ההשפעה של חומרי ההרדמה. הנחיות לגבי הפסקת עישון או נטילת תרופות מסויימות ישארו בתוקף כשבועיים לאחר הניתוח. כמו כן תידרשו להקפיד על שתיית נוזלים ומנוחה ככל האפשר וכן שימוש בקרח לקירור המקום והורדת הנפיחות במידת הצורך. כמובן שעד להחלמה המלאה מומלץ להימנע מפעילות ספורטיבית כלשהי.

סגור לתגובות.