טיולי בלה בלה

לנסוע לאן שבאמת טוב

צירוף המילים "קבלה" ו"לעם"

כשנתקלתי לראשונה בצמד המילים "קבלה לעם" היה זה בעיניי צירוף בלתי אפשרי. כחילונית  ומהיותי חלק מהחברה הישראלית הכרתי מעט מאוד על קבלה ובעיקר את מה שרווח בעם. לפי מה שהכרתי הקבלה נשלטת ע"י הגמוניה חרדית שעושה הכל כדי שמי שלא משתייך אליה לא יתקרב אליה. לפי הגמוניה זו אסור להתעסק עם קבלה אלא אם אתה גבר והגעת לפחות לגיל 40. אפשר להשתגע מלימוד קבלה, קבלה זה לרבנים, זה רק לחרדים. בקיצור קבלה זה למטי מעט שעומדים בקריטריונים מחמירים מאוד. לכן צירוף המילים "קבלה" ו"עם" נראה לי צירוף לא הגיוני בעליל.

לכשהתודעתי מקרוב "לקבלה לעם" הבנתי עד כמה שגיתי. אנחנו נמצאים בדור שקבלה כבר מתפשטת "ברוב עם", והולכים לקראת המצב שכולם ידעו אותה "למקטנם ועד גדולם". כל האיסורים הרווחים בעם אינם תקפים לזמננו. הם היו בחלקם תקפים לזמן שהדור עוד לא היה מוכן לקבלה, אך מאז שהדור מוכן לקבלה כולנו מוזמנים להתוודע לקבלה.

התפיסה שקבלה היא  דת ומי שמתעסק בה הם חרדים גם היא אינה נכונה. הטעות נובעת מכך שמקובלים בעבר יצאו מהיהדות, ומטבע הדברים היו דתיים. ולמה היו דתיים? פשוט, כי בתקופות ההן רוב היהודים היו מה שנקרא דתיים או חרדים. למעשה הקבלה היא לא דת במובן שאנחנו תופסים דת. הקבלה היא המקור לכל הדתות וממנה התפתחו הדתות. כולם יכולים ללמוד קבלה וכל מי שלומד קבלה יכול להמשיך ולהחזיק באמונה הדתית שלו.

ולראיה, עמותת קבלה לעם חובקת בתוכה מיליוני תלמידים בכל העולם, תלמידים מכל שדרות העם הלומדים יחדיו את חכמת הקבלה בלי הבדל ביניהם. חכמת הקבלה על פי קבלה לעם מתורגמת לשפות רבות ותלמידים בכל מקום יכולים ללומדה בשפתם הם. שיעורי הקבלה המועברים על ידי הרב ד"ר מיכאל לייטמן מתורגמים סימולטנית ל8 שפות עיקריות ומהשפות הללו יש מעגל שני של תרגומים לשפות נוספות. תלמידיו של הרב ד"ר לייטמן משתייכים לכל הדתות ברחבי העולם, הם צופים ומשתתפים בשיעוריו בזמן אמת ממרכזים רבים ברחבי העולם ולומדים אותם בשפות שונות. תכני העמותה מונגשים לכל המעוניין בחינם ב33 שפות .לרב ד"ר לייטמן יש גם לא מעט תלמידים במדינות שאינן מקיימות עם מדינת ישראל קשרים.

סגור לתגובות.