טיולי בלה בלה

לנסוע לאן שבאמת טוב

בריאים – על פי חוקי הטבע

כשבודקים את כמות ספרים על נושאים שונים בעולם, אז הכמות שנכתבה על בריאות וחולי של בני אדם פשוט עצומה. ספרים בכל השפות הקיימות. ומה שמעניין שהם תמיד תמיד המעסיקים את הקוראים. כי כמו שנאמר בעם המון המון פעמים כשאנשים נפגשים: "עיקר הבריאות" ומיותר להוסיף הסברים לכך. אבל לספר "בריאים" אני כן חייבת הסברים ולא הסברים שטחיים. הסברים רבים, כי ספר זה שונה מכל הספרים שנכתבו עד כו על בריאות. 

הספר מביא לנו גישה שונה לגמרי לסיבה וטיפול במחלות. הקשרים שלנו בנינו הם חייבים להיות בריאים על מנת שגם גופו ונפשו של אדם יהיו בריאים. 

חוקי הטבע הם פועלים בכל רגע ובכל רמת החיים והם אלה שמסבירים לנו איך להיות בריאים. איך בשמירה קפדנית על החוקים אנחנו יכולים להשיג מה שאף תרופה הכי יעילה לא יכולה לתת: איזון בנינו. והאיזון הזה הוא הבסיס לבריאות. הספר מסביר על המגפה של המאה שלנו: על הדיכאון. מסביר ביסודיות את הסיבות שלה כמו שמסביר גם את הסיבות למחלות אחרות והכל בקשר לחוקי הטבע המדויקים כמו שעון שוויצרי. 

ומה שעוד חשוב לפי החוקים האלו הקורא מקבל מושג על הדיאלקטיקה ודינמיקה של המחלות. ולסיכום את הפתרון הנגיש לכל אדם ואדם בעולם. הפתרון האוניברסלי: שבמידה ואדם חי לפי החוקי הטבע עם הסובבים אותו וגם הם חיים כך אז מגיע למצב של הרמוניה עם כולם. וכמו שאמר רמב"ם – שבריאות זה איזון. כך אדם שמצליח להגיע להרמוניה עם סביבתו הוא מגיע לאותו תחושת איזון הנשגב ששמו בריאות. 

מוזכרת בספר הסדנאות שמאוד עוזרת בהבנה איך להגיע לבריאות. מחקרים מסכמים איך אנשים שלומדים חינוך אינטגרלי ומתיישבים בעקביות במעגלים – מגלים איך לחץ דם סוכר מלאזנים, כאבי ראש וסחרחורת חולפים. כשאדם נעזר ביום יום להתנהל בצורה כמו שהוא מתנהל במעגל לפי כללי סדנא, הוא מתחיל להבין איך פועלים חוקי הטבע בזמן הסדנא וכך יוכל להשתמש בכלי המרפא הזה במקום עבודה, במשפחתו, עם חברים שהוא לא תמיד מסתדר, עם השכנים. וכך לא רק הוא יהיה בריא אלא גם הסביבה שהוא חי בה.

סגור לתגובות.