טיולי בלה בלה

לנסוע לאן שבאמת טוב

למה לנו לחיות עכשיו?

כשהגעתי לגיל 5 נהרגה אחותי במלחמה. פסיכולוגים אומרים שלא טוב בגיל 5 להיפגש עם המוות. ולי דווקא היו מאז "שיחות עם מלאך המוות". אני שאלתי "מה זה למות"? ועניתי במקומו: "לא לחיות יותר אף פעם, אף פעם, אף פעם" 

אחרי 3 פעמים כאלו הייתי מזנק מהמיטה "כמו טיל"ומתחיל להתרוצץ רק כדי לנער ממני את הפחד. אז שלחו אותי לאישה אחת ששיחקה איתי. 

כשגדלתי, שאלתי את המורה לטבע, "למה נולדים בשביל למות"? והוא ענה לי, ככה זה! 

כשקבלתי הפרעות שינה פניתי למורה שלי בקבוצת הניו אג': "למה רוב הזמן אנחנו סובלים"?  אז הוא אמר לי  "על הכתף שלנו יושב עורב שכול הזמן אומר לנו "רקרע"  "רקרע". כשהתייאשתי מהחיפוש אבל לא נכנעתי,  שמעתי בעל ניסיון מסביר שלעולמנו אין צורה מוגדרת ושאני קובע את צורתו. לכן אם נשנה את תפיסתנו, נתפוס צורת עולם אחרת. 

סוף כול סוף הרגשתי שתפסתי את מלאך המוות ב-"תפיסת נלסון".

הבנתי שכוח הטבע ששולט עלינו הוא האגו- הרצון לקבל לעצמי גם על חשבון אחרים.שרק בגללו ניתנו לנו בצילו של המוות חיים מוגבלים עם תענוגים קטנים, ולכן אנחנו סובלים בהם יותר מנהנים.בגללו נכנס העולם  למצב שבו חיינו מתארכים, אבל התענוג בהם הולך ונעלם. לאנושות אין פיתרון, וחוסר האונים מביא להתעצמות האלימות והתחזקות הדיכאון.  

לפי שיטת הקבלה ניתן להשתמש בטבע האגואיסטי שלנו כך, שהוא ימלא את עולמנו שוב באושר ושמחה והמסר הוא, שרק באיחוד העם  ניתן "לכוון" את האגו להשגת חיים טובים ובטוחים לכולנו. לקבוצה הזו אין אח ודוגמה בדאגה לבנייתה  של מערכת קשר טובה בין כול בני האדם ובצורך לפרסמה לעולם כולו. מורה הדרך שם הד"ר מיכאל ליטמן כותב- " תיקון טבע האדם יגרום לשינוי העולם מקצה לקצה, כמו שכתוב "וגר זאב עם כבש", העולם יתמלא בברכה ושפע.

אדם מתוקן ידאג לשוויון בין אנשים, הוא ידאג לטובת הזולת במקום לטובתו, זהו האדם שיבנה עולם מושלם. אולי…

סגור לתגובות.