טיולי בלה בלה

לנסוע לאן שבאמת טוב

יצאנו להכיר מקרוב את בני ברוך: הארגון המסתורי שמושך אליו מיליונים

בימים שאנטישמיות מרימה את ראשה המכוער במקומות נידחים וגם בקמפוסים היוקרתיים בעולם, ארגון אחד ללימודי קבלה מצליח למשוך אליו מיליונים. מדרום אפריקה, דרך המפרץ הפרסי, מרוקו, יפן, אוסטרליה, אירופה, ארה"ב ובעצם כמעט בכל נקודה שעליה תנעצו סיכה בגלובוס נמצאים סטודנטים נלהבים של הארגון. ומה הם לומדים? את חכמת הקבלה העתיקה והאוטנטית בשיטת בעל הסולם. לא פחות. ודווקא החכמה הזו, הם מספרים, מושכת אל חייהם שמחה, עוצמה ובטחון. אכן, לא צפוי בכלל. יצאנו לבדוק.

מה זה בני ברוך?

הארגון נקרא על שם המקובל הגדול ברוך שלום אשלג (הרב"ש) שהיה מורו של מיכאל לייטמן העומד בראשו. לאחר פטירת מורו, שאותו ליווה באופן צמוד כעוזר אישי וכתלמיד קרוב במשך שתים עשרה שנים, החלו להגיע אל ביתו של לייטמן צעירים חילוניים ששמעו שהוא עוסק בקבלה בעקבות ספרים שפרסם. הם שאלו אותו שאלות שהטרידו אותם על משמעות החיים וביקשו תשובות.

לייטמן מספר שהקשר הרוחני עם מורו מילא את חייו בשנים בהן ליווה אותו, וכי לאחר פטירת מורו חשב להישאר בביתו, ולהמשיך ללמוד את ספריו ואת יתר ספרי הקבלה בשקט. אך הצעירים בעלי הרצון הרוחני העז שהחלו לבקש ללמוד את הידע שרכש, הניעו אותו ללמד ולגדל אותם רוחנית ממש כשם שילדים מניעים את הוריהם. הם התאספו בסלון ביתו שבבני ברק מידי לילה, ואז כשהמקום נעשה צפוף מידי שכרו להם מקום אחר. 

עוד ועוד תלמידים הגיעו, וכך הם עברו ממקום למקום בבני ברק ולאחר מכן בפתח תקווה הסמוכה. לומדים ממורם את שקיבל ממורו הגדול, ומעבירים זאת הלאה בעצמם. עם הזמן הם החלו לחבר ספרים בהם הסבירו במילים פשוטות את עיקרי חכמת הקבלה וכיצד היא מאפשרת לאדם לגלות מעל הכאוס והפירוד המאפיינים את עולמנו, מציאות אחרת מלאה בטוב, הרמוניה ואהבה. 

אהבה בכל השפות

הם פתחו אתר אינטרנט שלימים הפך לאתר הגדול והמקיף בעולם ללימוד הקבלה וכתבי המקור, ואת כל התכנים המופיעים בו, כמו גם את כל הספרים והשיעורים תרגמו לאינספור שפות. מסתבר שהרצון לרוחניות חוצה כל גבולות או הבדלים של דת, צבע, אופי או מקום לידה. 

המוני אנשים מכל העולם, גברים ונשים בכל הגילאים צורכים היום את התכנים האלו באופן יומיומי שוטף, מתחברים לשידורים הליליים, ורואים את עצמם כשייכים בכל ליבם לארגון בני ברוך העולמי ולשיטת הקבלה העתיקה. אין ספק שהיום ארגון בני ברוך הוא השגריר הטוב ביותר שלנו, בעקבותיו מיליונים בעולם הופכים לאוהדים נלהבים של עם ישראל ומדינת ישראל. הם פועלים בכל הכוח למען הבאת אהבה ושלום לעולם בזכות השיטה המיוחדת הזו שנמצאת דווקא אצלנו. 

סגור לתגובות.